Share

Müşteri Deneyimi Tasarımı

0 review
Reviews

MinimizedVideo

Overview

What

Müşteriyi tutku ile bağlayacak unutulmaz bir müşteri deneyimi sunmak için süreç, sistem ve kültürün oluşturulması.

What for?

1
Müşterinin bütünsel bir deneyim yaşamasını sağlamak
2
Müşteri şikayetlerini azaltmak
3
Müşteri ile temasta olan çalışanların memnuniyet

Who's it for?

1
Öncelikle Müşteri ile temasta olan çalışanlar
2
Müşteriye dokunan süreç-deneyim-teknoloji tasarlayan ekipler
3
Proje yönetim ekip veya ofisleri (PMO)
4
Müşteri deneyimi eksenli şirket dönüşümlerinde tüm çalışanlar

Features

Able to travel abroad
Able to travel domestic
Classroom training/workshop
On the job training
Free demo/workshop
Documentation

Available Languages

English
Turkish

How It Works

Proje başlangıcı, durum tespiti, ihtiyaç belirleme, firma ziyareti, ilgili birimler ile görüşmeler
Projenin planlanması; kapsam, proje süresi ve zamanların belirlenmesi, kaynaklar, risklerin, paydaşların, tedarikçilerin belirlenmesi
Projenin uygulanması, Müşteri Deneyimi Ekipleri oluşturulması, Müşteri Deneyimi Yolculuk Haritası tasarımı, Strateji oluşturma
Aksiyon planları hazırlık ve devreye alma, hızlı kazanımların tespiti, ilgili birimlerin bilgilendirilmesi, takip faaliyetleri
Kontrol aşaması, KPI'ların değerlendirilmesi, Müşteri deneyimi-firma performansı ilişki, Net Tavsiye Skorları kontrol

What Clients Ask

Q
Neden Müşteri Deneyimi Danışmanlığı almalıyız?
A
Günümüzde odak noktası müşterilere satış yapmaktan çok doğru ilişkiler kurmak, insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve unutulmaz deneyimler yaşatmak olmuştur. Öncelikle müşterilerinin temel beklenti ve ihtiyaçlarının doğru analiz edilerek karşılanması gerekmektedir. Müşteri memnuniyeti eşik çizgisinin üzerine çıkarak, müşterinin beklemediği ve düşünmediği ihtiyaçlarını önceden fark ederek hizmetler sunmak tekrar ziyaret ve tavsiyeleri sağlamak danışmanlık çözümümüzün faydaları arasındadır.
Q
Müşteri Deneyimi iyileştirmede kritik noktalar nelerdir?
A
Öncekli iyi bir müşteri deneyimi, memnuniyeti ve bağlılığı için çalışan memnuniyeti ve bağlılığı sağlanmalıdır. Çünkü memnun olmayan çalışanın müşteriyi memnun etmesi çok zordur. Bunun yanında tüm çalışanların müşteri deneyimi kavramını özümseyip projenin sürekliliğinin sağlanması kritiktir.
Q
Proje süresi ne kadardır?
A
Proje süresi firma büyüklüğü, süreç, yapı, çalışanlara bağlı olarak 6 -12 ay sürer. Bu aşamada ayda ortalama 2-3 gün ziyaret yapılır ve uygulama adımlarındaki faaliyetler gerçekleştirilir.

Go Deeper

Background

Günümüzde çok fazla duymaya başladığımız; rekabet, farklılaşma, strateji, müşteri memnuniyeti ve ölçümü, Müşteri Sadakatı, Net Tavsiye Skoru, Müşteri Yaşam Boyu Değeri, Müşterinin tekrar ziyaret etmesi, müşterinin tavsiye etmesi, Deneyim Ekonomisi, Deneyimsel Pazarlama, İnovasyon, hizmet sektörü ve çalışan memnunieti ve bağlılığı gibi bir çok kavram Müşteri Deneyiminin ilgi sahası içindedir. Bu yolculuk ile tüm bu alanlarda gelişme sağlanabilmektedir.

Market Practices

Ağırlıklı hizmet sektörlerinde uygulanabilmekle birlikte, rekabetin yoğun olduğu ve firmaların farklılaşarak sektörlerinde lider marka haline gelmeleri arayışlarında çözüm olarak uygulanmalıdır. Dünya'da en iyi uygulayıcıları; Apple, Ritz Carlton, Four Season, Starbucks, Disneyland, AT&T, Lego olarak sayılabilir.

Future Trends

Gelecekte tüm ürün ve hizmetlerin emtia haline gelmesi ile birlikte ve üretimin endüstri 4.0 ile yapılması, Makine Öğrenmesi, Robotlar, nesnelerin İnterneti gibi gelişmeler ile insanlar daha insani, duygusal, kişiselleştirilmiş ve farklılaştırılmış ürün ve hizmetlere ihtiyaç duyacaktır. Müşteri deneyimi ile müşteri hizmetlerinde ve dolayısıyla farklılaşmada ön plana çıkması mümkün olacaktır.

Locations

Türkiye

Library

Photos
Videos
Müşteri Deneyimi Tasarımı - Osman Kaya