Share

Özelleştirilmiş IoT (Nesnelerin İnterneti) Çözümleri

0 review
Reviews

MinimizedVideo

Overview

What

Gereksinimlerinize göre özelleştirilmiş IoT çözümleri için sizlerle HLD/LLD belgeleri ve proje kilometre taşları üzerinde çalışıyoruz.

What for?

1
Akıllı Şehir (sensörleri yönetme ve KPI'ları/göstergeleri çevrimiçi izleme)
2
Akıllı Ev (sensörleri yönetme ve KPI'ları/göstergeleri çevrimiçi izleme)
3
Akıllı Tarım (farklı hava şartlarına dayalı toprak yapısı)
4
Akıllı Hayvan (hayvan takibi, hayvan davranış takibi)
5
Akıllı İzleme

Who's it for?

1
Kurumsal Müşteriler, Tesisler, Perakendeciler
2
Evler
3
Hayvanlar, evcil hayvanlar, çiftlikler
4
Okullar
5
Bisikletler

Features

Able to travel abroad
Able to travel domestic
Classroom training/workshop
Online delivery
Documentation

Available Languages

English
Turkish

How It Works

Müşteri gereksinimlerinin analizi, HLD/LLD üzerinde çalışılması ve sonunda ne yapacağımıza karar verecek şekilde modelin hazırlanması.
Prototip sürecinden sonraki ürün sayısının ve talebe bağlı proje bütçe ihtiyacının hazırlanması.
Proje planının müşteri ile mutabık kalınarak planlanması, agile sprintler ve kilometre taşlarının hazırlanması.
Tasarım ve ilk prototip sürecinin gerçekleştirilmesi ve gerekirse Kullanıcı Arayüzü (User Interface) hazırlanması.
Gelecek ve bakımlar için müşteri ile ürün yaşam döngüsünün gerçekleştirilmesi. Ardından proje kapanış raporunun hazırlanması.

What Clients Ask

Q
Ne tür bir ürün veya hizmet sunuyorsunuz?
A
Dün, dünya otomasyon, sensörler, büyük veriler vb. hakkında konuşuyordu. Bugün ise AI, ML, AR/VR gib akıllı ürünlerden bahsediyoruz. Sizinle yarın hakkında konuşmak isterim. Ama öncelikle dünü çözmeliyiz. Bugün hala daha fazla şirket ve daha fazla insan sensörlerin faydalarından ve yüksek kârından ve OPEX Tasarrufu ile CAPEX’ten Kaçınma'dan çok uzaktalar. Sizinle ihtiyacınız üzerine çalışacağız. Sizin için özel bir ürün tasarlayıp, HaaS ve SaaS için tüm yaşam döngüsünü birlikte yöneteceğiz.
Q
Sunduğunuz çözüm için fiyat nedir?
A
İhtiyacınıza göre değişmektedir. KPI'lar için 10'dan az IoT ürününe ve kontrol paneline ihtiyacınız olabilir. Veya 200 IoT cihazına, web paneline ve uygulamaya ihtiyacınız olabilir. Bunun yanında, IoT cihazlarınız 3 sensör de içerebilir 10 sensör de. IP54 veya IP66'ya ihtiyacınız olabilir. Bu, neye ihtiyacınız olduğu ve ne zaman ihtiyacınız olduğu ile ilgilidir. Alternatifleri konuşmaya ve müzakere etmeye her zaman açığız.
Q
Projemiz için kaç kişi çalışacak?
A
Öncelikle, ofisinizi şahsen ziyaret edeceğim. Neye ihtiyacınız olduğunu, neden ihtiyaç duyduğunuzu anlayıp çözümü optimize etmek için süreçleri yeniden birlikte tasarlayacağız. Sonrasında ise proje boyutuna ve proje kapsamına göre, projeyi en iyi zaman ve en iyi performansla yönetmek için yazılım geliştiricilerimizle çalışacağız (Tüm detaylar NDA Anlaşması kapsamında yer alacaktır.).

Go Deeper

Background

Elektrik Elektronik Mühendisiyim ve 11 yıllık Telekom sektörü deneyimim bulunmaktadır. Telekom teknolojileri, uygulama projeleri, bütçe yönetimi, proje ve program yönetimi, IoT ürün yönetimi (Akıllı Şehir, Akıllı Ev, Akıllı Tarım, Akıllı Tesis vb.) ve tedarikçi yönetimi konularında çalıştım. 50’yi aşkın projeye katıldım ve birçok kez müşterilerle çalıştım. HLD/LLD ve SaaS tasarlamak için yazılım geliştiricileriyle çalıştım. Bu birikim ile şimdi, teknik deneyimimi yönetim altyapımla birleştirerek sizlerin özelleşmiş ürünleri ve/veya otomasyon gereksinimleri için IoT sistemlerini kullanacağız.

Market Practices

Turkcell ve Vodafone Türkiye'de 11 yıl çalıştım. 2019 Mayıs'tan beri İngiltere'de hizmet veriyorum ve şimdiye kadar on iki müşteri için Eğitmen ve Danışman olarak çalıştım. Çoğu şirket ve birey ilgi alanlarını ve/veya ev, perakende, hayvanlar, bisikletler, arabalar, tesisler vb. için ölçme, tespit ve gözleme ihtiyaç duyuyor. Unutmamalıyız ki sensörler yorulmaz, acıkmaz ve asla şikayet etmez. Kurallarınıza ve gereksinimlerinize göre çalışırlar. Yapay Zeka (AI) ise bir sonraki aşama neden olmasın!

Future Trends

Her şeyden önce, üretim aşaması bitip ticari aşamaya başladıktan sonra, sensörlerden veri toplayacağız ve veri manipülasyonu ve veri rasyonalizasyonu yapmaya başlayacağız. Veriler en iyi fikir öğelerimizdir. Böylece gerçek hayatta neler olduğunu anlayacağız. Daha sonra hem IoT ağını optimize edeceğiz hem de adım adım (gereksinimlerinize bağlı olarak) veri setlerini Makine Öğrenmesi algoritmalarıyla Yapay Zeka (AI) kararlarına hazırlayacağız.

Locations

Turkey
London, UK
Reading, UK
Online

Library

Videos
Özelleştirilmiş IOT Nesnelerin İnterneti Çözümleri - Eyüphan Aslan