Share

Bayi ve Şubelerde; İş süreçleri, Kurumsallaşma, Reorganizasyon

0 review
Reviews

Overview

What

Şubelik ağı veya Franchise sahibi işletmelerin yeni dünya modeline entegre olabilmeleri için reçete ve uygulamalar.

What for?

1
İlk defa şubeleşmeyi düşünen şirketler için kusursuz yapının kurulmasını, mevcut bayileri olanların ise verimlilik artışı sağlar.
2
Şube ve bayilerinizle nitelikli eleman alımı, eğitimleri ve performans yönetim sistemleri kuruyoruz.
3
Liderlerinizi Yöneticilerinizi bu konuda eğitiyor, koçluk yapıyor sistemi hazırlayarak yürütmelerini sizin adınıza denetliyoruz.
4
Müşteri ve Çalışan memnuniyetinizi profesyonel göstergeler ve denetlemelerle iyileştiriyoruz.
5
Finansal analizlerle iş/bayi bazında işletmenizin röntgenini paylaşarak, çözüm veya iyileştirme projeleri oluşturuyoruz.

Who's it for?

1
İşinin farklı bölgelerde yayılmasını hedefleyen yatırımcılar
2
Şirketlerinin yurtdışı şubeleşme projesi yapan girişimciler
3
Hızlı büyüme sonucu altyapıyı oluşturmakta geri kalmış şirketler
4
Kurumsallaşma yolunda bilinçli yatırım yapmak isteyen yöneticiler
5
Şube ve franchise ağına işleyen bir sistem kurmak isteyen şirketler

Features

Able to travel abroad
Able to travel domestic
Classroom training/workshop
On the job training
Free demo/workshop
Online delivery
Documentation

Available Languages

Turkish
English

How It Works

Şirketlerle ve üst düzey yöneticilerle yapılacak ilk toplantı mevcut durumu, sıkıntıları, eksi ve artıları tespit etmemizi sağlar.
Gerekli durumlarda Bayiler, Şubeler ve Genel Müdürlük'te gözlem ve toplantılar yapılır.
Ulaşılmak istenen hedef için bir proje üretilir. Projeniz önceliklendirilir ve uygulamaya geçilir.
Başarınız, başarımız olacak düşüncesi ile projemizi yürütürüz.

What Clients Ask

Q
Şubelerimdeki sorun her şube farklı; oysa aynı üslup ve ölçüde hizmet almalarını nasıl sağlarız?
A
Bu proje süresince yapılacak çalışmalarla tüm çalışanlara ve yöneticilere bu konuda neler yapabileceklerinin reçeteleri verilecek ve uygulama yaparken gözlem yapılacaktır. Ayrıca işi akış şemaları, görev tanımları ,iletişim dili hatta varsa skriptleri dahil yeniden gözden geçirilerek yapılanacaktır. Toplantı kültürünün doğru şekilde yerleştirilmesi sağlanacaktır.
Q
Bazı eski çalışanlar ve şube müdürlerine genel kurallarımızı uygulatamıyoruz ve onlardan vazgeçemiyoruz da, ne yapmamız gerekecektir.
A
Bu ve benzeri konularda yaklaşımımız tutarlı ve yapıyı etkilemeyecek değişiklikler olabilir. Bazen iletişim ve motivasyon sorunları benzer problemler yaratır. Kurulacak sistem ile hepsini iyileştirmeyi hedefliyoruz.
Q
Şubelerimin görselliği konusunda yardım alabilirmiyim?
A
Evet Şubelerinizin görselliğinden, finansal denetimine kadar her konuda destek sağlayabiliyoruz. Bu konuda ekip çalışmamızda mevcuttur.

Go Deeper

Background

Büyük markaların rekabeti bayi ve şubelerinede aynen yansımaktadır. Bu markalar finans, üretim, pazarlama ve yönetim alanlarında tıkandıklarında tasarrufa yönelirler. Ve bu genellikle yanlış kalemlerden başlar. Bayi ve şube stres ve hedefler arasında bocalamaya başlar. Bununla beraber çoğu bayinin “ne ve nasıl kazandığını” da takip edecek sistemleri de yetersizdir ciddi bir altyapısının kurulmasına ihtiyaç vardır. Bu düzensizlikler ve belirsizlikler içinde sadece ciroya yönelen işletmeler, işler sarpa sardığında oldukça gecikmiş kalabilirler.

Market Practices

Bu durumda farkında olarak ya da olmadan küçülerek piyasadan çekilmek ya da bu krizi görerek değişime istekli olmak gerekir.

Sorunu olmayan hiçbir şirket yoktur. Tutunan ve başarılı firmalar firmalar bu sorunları sürekli çözen ve doğru karar alma mekanizmasına sahip şirketlerdir. Bunu yapmanın yolu profesyonellerle ve iç ekiplerinizle beraber oluşturacağınız çalıştaylar olacaktır. projelerimiz bu toplantılar sonucunda size sunulur.

Future Trends

Gelecek dediğimiz konu artık geldi ve görünür oldu. Artık Şubeleşme kadar her bir çalışanınızın ne yaptığıda çok önemli. Bir şube çalışanınız neredeyse bir şube cirosu yapabilir hale gelebilir. Şube ve bayiliklerinizde yapılacak bir kaç küçük proje marka değerinizi, müşteri algınızı ve çalışan bağlılığınızı olumlu yönde etkileyebilir. Bu konularda yenilikçi ve verimlilik yönelimli programlarımızda iş ortağınız çözüm ortağınız olabiliriz.

Locations

Türkiye
İzmir, Türkiye
İstanbul, Türkiye
Türkiye
Online