Share

E-Ticaret B2C

1 review
Reviews
Seyhan G.
March 20, 2021
Lojistikin ileri uygulamalari : eticaret

Info

Content

E-ticaret çok geniş bir alana yayılan ve halen gelişimine devam eden bir satış kanalıdır. Sektörünün içinden gelen, dinamiklerini bilen ve sektördeki internet- mobil üzerinden satış boşluğunu dolduracak bir oluşum her zaman kazanacaktır. Bu oluşumda sadece ürün değil, ürün ile beraber veya devamında satılabilecek katma değerli hizmet ve ürünler de kar marjınızı yükselten kaldıraçlar olacaktır.


 

Overview

What

Müşterilerinize en geniş tabanlı hizmet verebileceğiniz elektronik ticaret kanalına giriş için oluşturulmuş bir danışmanlık çözümüdür.

What for?

1
7 / 24 satış yapabilmeniz için gerekli olan satış kanalıdır.

Who's it for?

1
Her sektörde ürün satan firmalar
2
B2C
3
Perakende

Features

Able to travel abroad
Able to travel domestic
Classroom training/workshop
On the job training
Free demo/workshop
Online delivery
Documentation

How It Works

Konumlandırma: İçinde bulunduğunuz sektör ile ilgili elektronik ticaret satış stratejisinin oluşturulması
Sektör ve Ürün Ayrımları: Elektronik ticaret için uygun kategori yönetiminin oluşturulması, ürün ağacı ve içerik yönetimi
Planlama: Proje planının oluşturularak, en kısa sürede elektronik ticaret ile satışa başlamanız
Uygulama adımlarının detayları için "Kitaplık" bölümüne eklenen dokümanı inceleyebilirsiniz

What Clients Ask

Q
E ticaret sitesi kurmak işimi ne kadar büyütür?
A
E ticaret işinin, geleneksel ticaret sistemi ile en büyük farkı, ticari alan olarak sınırı olmamasıdır. Sadece bulunduğunuz şehre hizmet ederken, bütün ülkeye devamında e ihracat ile dünya ya açılabilirsiniz.
Q
Bazı sektörlerde e ticaret iyi işlemiyor, neden acaba?
A
Bu tür söylemleri her zaman duyabilirsiniz. Öncelikle e ticaret her iş kolunda olur. Bunun için doğru yapılanma ve süreçlerin takibi gerekir. Çevrenizde olan ve başarısız olan e ticaret yatırımlarına bu gözle bakmanız gerekir.

Go Deeper

Background

İnternetin tanıtım ve erişim kapasitesine başka bir yol ile ulaşmanız çok zor. Bunun tek rakibi televizyon, halen hızlı tüketim ve yeni lansmanlar için en önemli tanıtım mecrası televizyondur. Ama bir televizyon kampanyası ile bunun internet üzerinden yapılanı arasında fiyat farkı bildiğiniz gibi inanılmazdır. Profesyonel bir işletme yaklaşımı ile, üç dört aylık bir süreç içerisinde sitenizi satışa hazır hale getirebiliriz.

Market Practices

E ticaret için sektör sınırlaması veya boyutu yoktur. Doğrudan müşteriye satılan her ürün veya hizmet internet aracılığı ile de satılabilir.

Future Trends

Yakın bir gelecekte, sadece klasik kanaldan satış yapan işletme kalmayacak, muhakkak e ticarete geçmek zorunda kalacaklar.

Locations

İstanbul, Turkey
Turkey
Online

Library

Files