Share

Eğitim İhtiyaç Analizi

0 review
Reviews

Info

Content

Eğitim İhtiyaç Analizi, eğitim planlama ve uygulama döngüsünün ilk ve atlanmaması gereken adımıdır. İşletmeler genellikle çalışanlarına hangi alanlarda eğitim almak istersiniz diye sorarlar. Popüler konular arasında yumuşak beceriler (soft skills) denilenler de yer alır. Genel eğitim konularını belirlemek kolaydır. Çalışanların Bilişim Teknolojileri becerileri zayıf, bunları geliştirmek lazım diye bir tesbit yapılabilir. Bu tür genel ihtiyaçlara cevap verebilecek hazır çözümler de çokca bulunur. Ancak, bir eğitimin değer yaratabilmesi için bu eğitimin kişilerin iş performansını geliştirmeye yaraması gerekir. Bu da ancak kişilerin, belirlenen alandaki mevcut bilgi ve becerilerinin ne düzeyde olduğunu anlayıp, bu düzeyler ile işin gerektirdiği ve gelişen/değişen düzeyler arasındaki farkı analiz etmekle mümkün olur.


Eğitim dünyasından örnek vermek gerekirse, online eğitimin neredeyse zorunlu hale gelmesi ile Bilişim Teknolojilerine hakimiyeti hangi düzeyde olursa olsun tüm öğretmenler farklı araçlar kullanarak online eğitim sunmaya başladılar. Eğitim kurumları öğretmenlerine belli platformları sağlarken, kimin hangi kalite düzeyinde online eğitim verdiği konusunda belirsizlikler doğdu. Öğretmenlerin bu konularda eğitilmesi için harekete geçen iyi niyetli taraflar ise her kuruma özel bir eğitim ihtiyaç analizi yapmadıkları için öğretmenler kendilerini öğrendiklerini tam olarak uygulayamayacakları veya tam olarak ihtiyaçlarına cevap vermeyen eğitimlerin içinde buldular.

Overview

What

Eğitim İhtiyaç analizi, kişinin kendinden beklenen görevleri beklenen standartlarda yerine getirmesi için alması gereken eğitimi belirler

What for?

1
Çalışanlarınıza sunacağınız eğitimlerin daha anlamlı ve etkili olmasını sağlar.
2
Çalışanların belli konularda gösterdiği mevcut performansı ile beklenilen performans arasındaki boşluğu analiz eder.
3
Performanstaki boşluk eğer eğitimle doldurulabilecek ise doğru eğitim hedeflerinin konulmasında önemli bir araçtır.

Who's it for?

1
Yeni sistemler ve/veya çalışma şekilleri uyarlamak isteyen işletmeler
2
Start-up lar
3
Toplu yeni istihdam planlayan işletmeler
4
Sürekli Eğitim Merkezleri
5
Eğitim kurumları

Features

Able to travel abroad
Able to travel domestic
Classroom training/workshop
On the job training
Online delivery
Documentation

Available Languages

Turkish
English

How It Works

Teke tek görüşmeler
İncelemeler
Odak grubu görüşmeleri
Anketler

Locations

Şht. Mehmet Hasan Tuna Sk, Lefkoşa 99010
Online