Share

AVS Enerji CHECK-UP!

0 review
Reviews

Info

Content

Tesisinizde genel bir enerji check-up ı yapmak ve büyük resmi görmek için oluşturulmuş bir hizmettir.  Tesisin tüm enerji tüketimini detaylı olarak ele alıp araştırma ve geliştirme yaklaşımıyla uygulanabilecek verimlilik artırıcı projeleri sunmak ve sonrasında tüm süreçlerde destek olmak hedeflenmiştir. 


 

Overview

What

Bu uygulamada enerji analiziniz yapılarak karbon ayak iziniz ölçülür ve verimlilik artırıcı projeler üretmek için araştırmalar yapılır.

What for?

1
İşletmelerdeki- Tesislerdeki enerji verimliliğini artırmak ve bunu destekleyici projeleri tespit etmek
2
Enerji maliyetlerini düşürmek
3
Karbon ayak izini düşürmek
4
Yenilenebilir enerji üretmek

Who's it for?

1
Endüstriyel Tesisler (enerji santrali, petrokimya tesisi vs)
2
Fabrikalar (talaşlı imalat, döküm vs)
3
Büyük endüstriyel binalar (kampüsler, plazalar, iş merkezleri vs)
4
Oteller
5
Hastaneler

Features

Able to travel abroad
Able to travel domestic
Online delivery
Documentation

Available Languages

Turkish
American English

How It Works

Talep etmeniz durumunda ilgili tesise bir ziyaret planlıyoruz.
Tesisin büyüklüğüne göre Check-Up ımızı en kısa sürede tamamlıyoruz
Tespitlerimizi rapor olarak sunuyoruz
Müşterinin ilgisini çeken yatırımlara/çözümlere yönelik detaylı görüşmeler gerçekleştiriyoruz.
Karar verilirse yatırım sürecine başlıyoruz sürecin tüm proseslerinde danışmanlık desteğimizi sistemler devreye girene kadar sürdürüyoruz.

What Clients Ask

Q
Enerji Check-Up Ücretli midir
A
Evet enerji Check -Up ücretlidir. Fakat analiz sonrası danışmanlık sürecine/Projesine başlanırsa bu check -up için ödenen ücretin tamamı danışmanlık ücretine indirim olarak yansıtılacaktır.
Q
Süreç içerisindeki projelerde devlet desteği alınabiliyor mu ?
A
Evet Enerji bakanlığına proje sunumu yapılır ve kabul ettirilirse bu projeler için belli bir yüzdede yatırım destekleri hibe olarak alınabiliyor. Projelendirmede destek sağlıyoruz.

Go Deeper

Background

Büyüyen enerji krizi tüm bireylere sorumluluk yüklemektedir. Mümkün olan her noktadan enerji tasarrufu sağlamak için çalışmamız ve bu konuda hem kendimizi hemde çalışanlarımızı teşvik etmeliyiz. Karbon ayak izimizi ne kadar fazla düşürebilirsek geleceğe o kadar temiz bir dünya bırakabilriz.

Market Practices

Sektörde pek çok firma bu uygulamaları yapmakta ve başarılı sonuçlar almaktadır. Bazı örnekler; Basınçlı hava sistemindeki iyileştirmeler, atık buhar geri kazanımları, baca gazı ekonomizer uygulamaları, düşük watt ampuller, aydınlatma iyileştirmeleri vs. gibi pek çok başarılı sektör uygulaması mevcuttur.

Future Trends

Enerji Yöneticisi ve Enerji yönetim birimi kavramlarını daha sık duyacağımız bir gelecek bizi bekliyor. Bu konuları profesyonelce sürdürmek hem işletmelerimize hemde dünyaya oldukça faydalı ve sürdürülebilir miraslar bırakacaktır.

Locations

Türkiye
Azerbaycan
Kıbrıs
Gürcistan