Share

Öğrenci Koçluğu

0 review
Reviews

Info

Content

Bizler öncelikle öğrencilerimizin mevcut durum analizini yaparak, bir nevi tarlanın verimliliğini ölçerek işe başlamak istiyoruz. Keşif_Değişim_Takip adımlarımızla öğrencilerimizin mutlu ve başarılı bir hayat yaşayabilmeleri için onlara destek oluyoruz. Bu doğrultuda tutarlılığını dünya çapında kanıtlamış lisanslı testlerimizle, keşif adımımızı tamamlıyoruz.


İlk etapta keşif testlerimiz süresince her hafta görüşmeyi uygun görüyoruz.


Şuanda elimizde 20 yıllık birikim ve büyük bir öğrenci veri havuzu mevcut ve bunun tüm avantajlarından yararlanıyoruz.


Testlerden sonra ikinci önceliğimiz, çocukların dikkat ve konsantrasyonu geliştirmektir.


Son olarak, bu mantıkla gelişen öğrencilerimiz hedefleri hayalleri doğrultusunda yürürken onlara doğru stratejileri bulmaları ve geliştirmeye rehber oluyoruz. Takip adımımız da bu noktada başlıyor.


Amacımız çocuklarımızın eline balığı hazır vermek yerine onlara balık tutmayı öğretmek oluyor.

Overview

What

Öğrenci Koçluğu, okul döneminde öğrenciye içsel potansiyelini keşfetmesi, kendini tanıması, çalışma becerileri geliştirmesi içindir.

What for?

1
Öğrencinin başarı potansiyelini ve yaşam becerilerini ortaya çıkarmasını sağlayan bir koçluk hizmetidir.

Who's it for?

1
Öğrenciler

Features

Classroom training/workshop
On the job training
Free demo/workshop
Online delivery
Documentation

Available Languages

Turkish

How It Works

Keşif
Değişim
Takip

What Clients Ask

Q
Öğrenci Koçu olarak hayatına dokunduğunuz öğrencilerin hayatında nasıl farklılıklar oluşuyor?
A
Bir Öğrenci Koçu ile çalışmaya başlayan bir öğrenci herşeyden önce kendini ve potansiyelini keşfetmiş olur. Metodlu ve bilinçli çalışmak ile stres, korku ve kaygının yerini kendine güven alır. Öğrenmenin nasıl gerçekleştiğini ve hafıza tekniklerini öğreniyor olması, hızlı ve anlamlandırarak okuması ise yeni nesil sorularda yolunu açıyor. Ne istediğini bilen bir birey olmak, iç disiplin dinamiklerini harekete geçirmek, stres, korku ve kaygılarından arınmak konusunda da farkındalığı artmış oluyor
Q
LGS ve AYT, TYT ye hazırlanan öğrenci ve veliler için önerileriniz neler olur?
A
Sınavlara az bir zaman kaldığı şu günlerde çok net belirtmek isterim ki; Başarı için hedef belirlemek şarttır. Hedef ve inanç olmadığı anda başarı asla olmaz. Tesadüfen gelen başarı aynı şekilde gidecektir. Ancak net ve ölçülebilir bir hedefe ulaşılabilir. Doğru çalışma taktikleri ile bunalmadan, zamanı verimli geçirerek ve hedef odaklı çalışılarak hedeflerimiz gerçeklerimiz olabilir. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Doğru strateji ile çalışıldığında kazanılamayacak sınav yoktur.

Go Deeper

Background

Öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde, doğru teknikler kullanarak hızlı öğrenmelerine ve dikkat hatası yapmadan ideal bir sınav performansı sergilemelerine destek olacak bir eğitim programı hazırladık.
Elbette sınava hazırlık öğrencisi olmak farklı bir çalışma mantığı ve özel bir disipline sahip olmayı gerektirir. Bu hazırlık sürecinde öğrencilerin teknik becerileri, kondisyonu ve psikolojik durumu ideal konuma getirilmelidir.
Doğru teknikler ile hazırlanıldığında sınavlar stres kaynağı olmaktan çıkar ve öğrenciler ancak o zaman gerçek performanslarını sergileyebilirler.

Market Practices

Zihin Açan Okullar projesi kapsamında onlarca okul ve öğrencisi ile çalışılmaktadır.

Future Trends

Çözüm Ortaklarımız; Moxo Türkiye, dahafazla.net, Disc Akademi, Çözüm Disleksi , Alfred Berkshire & Co, Blockchain Research Institute Middle East

Locations

Türkiye
Online